Spis treści
Makijaż – sposób na podkreślenie naturalnego piękna
Makijaż to doskonały sposób na podkreślenie naturalnego piękna. Wpływa na wydobycie Naszych atutów, dzięki czemu stajemy się bardziej pewne siebie. Historia makijażu sięga czasów starożytnych i choć z biegiem czasu zmieniał on swoje formy, jego cel jest wciąż ten sam. Odpowiednio dobrany makijaż powinien tuszować wszelkie niedoskonałości, podkreślać Nasze zalety i co najważniejsze – pasować do Nas i konkretnej sytuacji.
Makijaż twarzy na przestrzeni lat
Jak powszechnie wiadomo – moda lubi do Nas wracać. Tak samo jest w przypadku makijażu. Śledząc najnowsze trendy można dostrzec liczne inspiracje sprzed kilku, a nawet i kilkudziesięciu lat. Poznanie wszelkich tajnik makijażu jest niezbędne do prawidłowego wykreowania Naszego wizerunku, zatem warto przyjrzeć się dokładniej jego historii na przestrzeni ostatnich lat.
Przez ponad 100 lat, aż do roku 1910, w makijażu królowała naturalność – zarumienione policzki i delikatne podkreślenie naturalnych atutów. W 1920 roku, kobiety zaczęły zwracać szczególną uwagę na idealnie wyregulowane brwi. Cechą pożądaną w makijażu lat dwudziestych i trzydziestych były usta w kolorze

czerwonym. Zmiana nastąpiła w roku 1940, dając początki pastelowych kolorów i perfekcyjnej kreski nad górną linią rzęs. W 1950 roku zaczęto podkreślać załamanie powieki, kreska na oku stała się wyraźniejsza, a cera matowa.
Prawdziwy rozkwit nastąpił w 1960 roku, dosłownie, gdyż lata sześćdziesiąte określane są mianem ,,czasów dzieci kwiatów”. Charakterystycznym elementem makijażu lat 60-tych są odważne kolory na powiece. Lata 70-te dały początek dobrze znanym Nam obecnie bronzerom i rozświetlaczom. W roku 1980 powróciłyśmy do różu, nierzadko przesadzając z jego ilością. Rok 1990 charakteryzuje się zachowaniem równowagi – decydując się na mocne usta, stawiałyśmy na jasne cienie na powiekach.
Prawdziwy must-have 2000 roku to perłowy błyszczyk na ustach. Nasze eksperymentowanie z makijażem nie zakończyło się w roku 2010, jednak od tego czasu nauczyłyśmy się rozróżniać makijaż dzienny od wieczorowego, dzięki czemu jesteśmy w stanie dobrać go odpowiednio do okoliczności.
Makijaż twarzy dzienny, a wieczorowy
Podstawowym krokiem w doborze idealnego makijażu, jest poznanie głównych różnic pomiędzy makijażem dzienny, a wieczorowym:
– Makijaż dzienny – W ciągu dnia powinnyśmy postawić na delikatność. Promienie słoneczne zapewnią Nam odpowiednią widoczność jasnych, pastelowych cieni, które dodatkowo dodadzą Naszej twarzy promienny, zdrowy wygląd. Dobrym pomysłem może okazać się użycie jasnego bądź brokatowego cienia w wewnętrznym kąciku oka.
– Makijaż wieczorowy – Choć wieczór daje Nam większą swobodę i możliwość doboru odważniejszych, bardziej nasyconych kolorów, powinnyśmy zachować równowagę w makijażu. Decydując się na ciemny kolor na ustach, warto wybrać jaśniejsze cienie na powiece – mocniej zarysowane oczy lepiej będą prezentowały się z delikatnym, mniej nasyconym kolorem na ustach.
Zobacz więcej: