Trzy sposoby jak być piękną na lato?

Lato to idealny czas na to, aby zwrócić szczególną uwagę na odpowiednią pielęgnację

Trzy sposoby jak być piękną na lato?

Każda kobieta lubi wyglądać i czuć się pięknie. Lato to idealny czas na to, aby zwrócić szczególną uwagę na odpowiednią pielęgnację, gdyż tylko przemyślany dobór produktów może zapewnić Nam wymarzoną, a zarazem zdrową sylwetkę podczas letnich, upalnych dni. Letnia pielęgnacja nie ogranicza się jedynie do okresu wakacji. Jej efekty widoczne są także wczesną jesienią, dlatego tak ważne jest postępowanie według kilku kluczowych kroków, które odpowiednio zadbają o Naszą skórę oraz uchronią Nas przed niechcianymi skutkami letniej ekspozycji na słońce. Kremy AVA

Krok nr 1. Peeling – Sekret młodej skóry

Peeling to wyjątkowy kosmetyk, dzięki któremu możemy w łatwy, a zarazem wyjątkowo przyjemny sposób pozbyć się martwego naskórka oraz usunąć wszelkie zanieczyszczenia, znajdujące się na powierzchni skóry. Peeling z naturalnych składników, takich jak kawa, stanowi niezwykle ważny element codziennej pielęgnacji ciała – nie tylko doskonale oczyszcza i odświeża skórę, ale także przygotowuje ją na dalsze zabiegi.

Peeling jest niczym innym, jak formą przygotowania Naszego ciała do kolejnych zabiegów pielęgnacyjnych, takich jak nawilżanie i odżywianie skóry. Odpowiednio wykonany pozostawia skórę gładką w dotyku, zregenerowaną i w pełni przygotowaną na przyjęcie składników odżywczych, zawartych w balsamach, kremach oraz masłach do ciała.

Produkty do pielęgnacji ciała

Krok nr 2. Balsam – Sekret zdrowej skóry

Latem Nasza cera jest szczególnie narażona na podrażnienia, takie jak przesuszenie czy poparzenie, spowodowane negatywnym działaniem nadmiaru promieniowania ultrafioletowego. Dlatego tak ważne jest, aby pamiętać o prawidłowej pielęgnacji ciała, wybierając produkty o działaniu nawilżającym, a podczas bezpośredniej ekspozycji na słońce – stosować produkty z odpowiednim filtrem UV.

Długotrwałe przebywanie na słońcu może wpłynąć na odwodnienie skóry, objawiające się miejscowym napięciem i swędzeniem, co skutkuje Naszym ogólnym dyskomfortem. Aby móc w pełni cieszyć się piękną, letnią pogodą, powinnyśmy sięgać po balsamy i kremy nawilżające, nie tylko w przypadku opalania, ale także podczas codziennej pielęgnacji. Da Nam to gwarancję delikatnej, jedwabiście miękkiej i zdrowej skóry każdego dnia.

Krok nr 3. – Gotowe na nadejście lata!

Choć lato, w głównej mierze, kojarzone jest z pełną blasku, opaloną skórą, w rzeczywistości kąpiele słoneczne mogą zaprzeczać bezpiecznemu, zdrowemu wpływowi na Naszą skórę. Proces opalania, czyli nadawania skórze złocistego odcienia, jest niczym innym, jak mechanizmem obronnym Naszego organizmu na działanie promieni słonecznych, zwanych promieniowaniem UV. Podczas opalania w Naszym ciele dochodzi do powstania melaniny – pigmentu nadającego skórze ciepły, brązowawy odcień.

Opalanie jest procesem długotrwałym, co oznacza, że osiągnięcie wymarzonego efektu skóry muśniętej słońcem wymaga od Nas czasu i wytrwałości. Zbyt długa ekspozycja na promienie słoneczne wiąże się z ryzykiem powstania poparzeń, tym samym zniechęcając Nas do dalszego czerpania z uroku pięknych, letnich dni.

Bezpieczniejszą alternatywą na nadanie skórze promiennego koloru jest użycie samoopalacza, w formie musu bądź balsamu, dającego cudowny efekt już w ciągu godzinny od zaaplikowania. Niewątpliwą zaletą tego typu produktów jest możliwość potęgowania intensywności odcienia, poprzez dokładanie kolejnych warstw produktu. Korzystając z samoopalaczy nie musimy martwić się o podrażnienia i nierównomierny efekt opalenia, gdyż jest to produkt całkowicie bezpieczny dla Naszej skóry, a jego łatwa aplikacja za pomocą rękawicy tworzy efekt gładkiej, jednolicie opalonej skóry bez smug.

Redaktor PerfumeriaPrestige.pl

wszystkie posty autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola to marki.