Maseczki do twarzy – niedoceniony element pielęgnacji cery

Maseczki do twarzy niedoceniony element pielęgnacji cery

Codzienna pielęgnacja skóry twarzy, dla wielu z Nas wydaje się być swoistym rytuałem, podczas którego nie tylko wpływamy na poprawę kondycji Naszej skóry, ale także zapewniamy sobie dodatkową chwilę relaksu. Wyjątkowym kosmetykiem do pielęgnacji twarzy, zasługującym na szczególną uwagę, są różnego rodzaju maski, charakteryzujące się szybkim działaniem. Skoncentrowane substancje, zawarte w maseczkach do twarzy, wnikają w głąb skóry, dzięki czemu skutecznie ją regenerują, przywracając naturalny blask. Aby uzyskać najlepsze efekty, powinnyśmy wybrać maseczkę odpowiednią do potrzeb Naszej skóry.

Podział maseczek z uwagi na formę

Maseczki do twarzy mogą przyjąć dwie formy – miękką i twardą. Miękką maseczką nazywamy taką, która zaaplikowana na twarz nie zasycha, tworząc przy tym sztywnej maski. Miękką maseczkę możemy bez problemu zmyć ciepłą wodą lub też pozostawić ją do całkowitego wchłonięcia, zgodnie z indywidualnymi zaleceniami producenta. Maseczki twarde charakteryzują się zastygającą formą, która chwilowo unieruchamia mięśnie twarzy. Tego typu maseczki, zazwyczaj można usunąć w całości, poprzez zdjęcie ich z twarzy.

Podział maseczek z uwagi na działanie

Maseczki oczyszczające.

Świetnie sprawdzą się w przypadku skóry tłustej i mieszanej, charakteryzującej się problemem przetłuszczania, spowodowanego wzmożoną produkcją sebum. Cera tłusta i mieszana jest szczególnie narażona na zatykanie porów, co prowadzi do pojawienia się stanów zapalnych i zaskórników. Maseczki oczyszczające mają za zadanie oczyścić pory i złagodzić powstałe stany zapalne skóry.

Maseczki nawilżające i odżywiające.

Idealnie sprawdzą się w przypadku skóry suchej, szczególnie narażonej na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych, takich jak nadmiar promieni słonecznych, wiatr i zimno. Maseczki nawilżające i odżywiające nie tylko zapewnią odpowiednie nawilżenie skóry, ale także dogłębnie ją odżywią, dając efekt pełnej blasku, gładkiej i miękkiej cery.

Maseczki wygładzające i ujędrniające.

Tego typu kosmetyki są dedykowane kobietom dojrzałym, których skóra, z wiekiem, narażona jest na utratę wody, powodując wiotczenie i widoczne oznaki starzenia. Maseczki ujędrniające skutecznie wygładzają cerę, dając efekt napiętej i pełnej młodzieńczego blasku skóry.

Maseczki tonizujące i wyciszające

Maseczki tego typu świetnie sprawdzą się dla każdego rodzaju skóry, w tym wrażliwej czy problematycznej.

Dzięki kojącemu działaniu, maseczki tonizujące i wyciszające, nie tylko zadbają o odpowiednie nawilżenie skóry, ale także złagodzą powstałe na jej powierzchni uszkodzenia, dodatkowo zmniejszając widoczność naczynek.

Redaktor PerfumeriaPrestige.pl

wszystkie posty autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola to marki.