Nocna regeneracja każdego ranka piękniejsza

Nocna regeneracja każdego ranka piękniejsza

     Nie ulega wątpliwości, że każda kobieta, niezależnie od wieku, chce wyglądać i czuć się pięknie. Z tego powodu często decydujemy się na zakup luksusowych kosmetyków z nadzieją, że pomogą Nam dłużej zachować zdrowy i młody wygląd. Niejednokrotnie zdarzało się, że pomimo stosowania drogich produktów, Nasza cera pozostawiała wiele do życzenia, tym samym skutecznie zniechęcając Nas do jej dalszej pielęgnacji. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że kosmetyki stanowią jedynie uzupełnienie codziennej pielęgnacji, podczas gdy jej podstawą jest naturalna regeneracja, którą umożliwia Nam dobrze przespana noc.

Dobry sen lekarstwem dla ducha i ciała

Sen jest naturalnym sposobem regeneracji Naszego organizmu. Dobrze przespana noc gwarantuje Nam lepszą koncentrację następnego dnia, tym samym pozytywnie wpływając na podejmowane przez Nas decyzje. Z tego właśnie powodu, często spotykamy się ze słusznym sformułowaniem ,,przespania się z problemem” – sen umożliwia Nam nabranie dystansu do trudnych kwestii, dając Nam czas na ich przemyślenie i podjęcie właściwych kroków.

Kiedy śpimy, w Naszym ciele dochodzi do wielu ważnych procesów, w tym wytworzenia dwóch kluczowych dla Nas substancji – hormonu wzrostu, który wpływa na naturalną regenerację organizmu, tym samym wspomagając Naszą odporność oraz melatoniny, odpowiedzialnej za poprawę nastroju, usprawnienie działania układu pokarmowego, a co najlepsze – wykazującej działanie antyoksydacyjne.

Nocna regeneracja – każdego ranka piękniejsza

Znając pielęgnacyjne właściwości snu, można przejść do odpowiedniego doboru kosmetyków wspomagających jego działanie. Aby nocna regeneracja przyniosła Nam jak najlepsze efekty, należy pamiętać o trzech podstawowych elementach codziennej pielęgnacji skóry:

Preparat do mycia twarzy

Zależnie od potrzeb cery, dobrze sprawdzi się tu zarówno płyn do mycia twarzy, jak i mleczko czy tonik. Preparaty tego typu mają za zadanie dogłębnie oczyścić skórę twarzy, usunąć nagromadzone zanieczyszczenia, resztki makijażu oraz przygotować skórę do dalszej pielęgnacji.

Peeling

Nie tylko skutecznie usunie martwy naskórek, przyśpieszając procesy regeneracji skóry, ale także pomoże zapobiec powstawaniu zaskórników.

Krem dedykowany konkretnym potrzebom skóry

Zależnie od potrzeb Naszej skóry, możemy wybrać krem, który skutecznie nawilży Naszą skórę, ujędrni lub wygładzi powstające zmarszczki, tym samym przeciwdziałając pojawieniu się nowych.

Redaktor PerfumeriaPrestige.pl

wszystkie posty autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola to marki.