Oczyszczanie twarzy kluczem do pełnej blasku cery

Oczyszczanie twarzy kluczem do pełnej blasku cery

Bez wątpienia, każda z Nas marzy o pełnej blasku i jedwabiście miękkiej w dotyku skórze.Nic dziwnego, gdyż skóra stanowi największy organ Naszego ciała, a jej dobry stan nie tylko zapewnia Nam nieskazitelny wygląd, ale także ochronę przed niebezpiecznym działaniem czynników zewnętrznych, takich jak szkodliwe działanie promieni słonecznych czy przenikanie z powietrza drobnoustrojów chorobotwórczych.

Skóra tworzy naturalną barierę ochronną Naszego organizmu, dlatego tak ważne jest, aby zapewnić jej odpowiednią i stałą pielęgnację, uwzględniającą jej indywidualne potrzeby.

Oczyszczanie twarzy kluczem do pełnej blasku cery

Choć pielęgnacja twarzy dla wielu z Nas wydaje się być oczywista, często ograniczamy ją jedynie do usunięcia makijażu. W rzeczywistości oczyszczanie twarzy nie polega tylko i wyłącznie na zmyciu warstwy kosmetyków, ale także nagromadzonego sebum i wszelkich zanieczyszczeń naniesionych w ciągu dnia. Oczyszczając twarz, odblokowujemy zatkane pory, pozwalając skórze oddychać, a tym samym ograniczamy powstawanie zaskórników.Czasem możemy użyć puder ryżowy

Dzięki odpowiedniemu oczyszczeniu, Nasza skóra staje się zdrowsza, bardziej wypoczęta i mniej podatna na powstawanie zmarszczek, co w efekcie daje Nam świeżą i pełną blasku cerę.

Cztery kroki do nieskazitelnej cery

Oczyszczanie skóry twarzy stanowi kluczowy element codziennej pielęgnacji cery. Oczyszczając twarz, uwalniamy skórę od wszelkich zanieczyszczeń – nadmiaru sebum, nagromadzonego w ciągu dnia kurzu oraz resztek makijażu. Aby mieć pewność, że Nasza skóra jest prawidłowo oczyszczona, należy pamiętać o czterech etapach codziennej pielęgnacji:

  • Demakijaż – Gdy na co dzień korzystamy z makijażu, demakijaż stanowi pierwszy element prawidłowej pielęgnacji twarzy. Do zmycia warstwy kosmetyków wystarczy Nam wacik nasączony płynem do demakijażu lub wodą micelarną.
  • Oczyszczanie – W przypadku oczyszczania cery suchej i wrażliwej, świetnie sprawdzi się mleczko, natomiast dla cery normalnej lub mieszanej, idealnym produktem może okazać się żel. Oba kosmetyki możemy aplikować bezpośrednio na skórę twarzy, pamiętając o ich późniejszym zmyciu wodą.
  • Tonizowanie – Ostatnim etapem oczyszczania twarzy, jest poprawa optymalnej równowagi skóry, poprzez przywrócenie jej odpowiedniego pH. W tym celu najlepiej użyć odpowiedniego dla konkretnej cery toniku, aplikowanego za pomocą wacika.
  • Odżywianie – Dopiero prawidłowo oczyszczona skóra twarzy jest w pełni gotowa do przyjęcia substancji odżywczych, zawartych w Naszym ulubionym kremie.

Zobacz więcej:

Redaktor PerfumeriaPrestige.pl

wszystkie posty autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola to marki.