Sprzymierzeńcy w walce o wymarzoną sylwetkę

Idealna sylwetka

Sprzymierzeńcy w walce o wymarzoną sylwetkę. Pierwsze, ciepłe dni wiosny zrzuciły z nas warstwy ubrań i wyciągnęły na pierwsze spacery. Wzrost temperatury przypomina, że lato za pasem i wszystkim tym, którzy chcą być dumni ze swojej plażowej sylwetki, zostało już niewiele czasu do lata. Kiedy liczy się czas, trzeba sięgnąć po rozwiązania, które przynoszą maksymalne efekty w jak najkrótszym czasie. najlepsze rozwiązanie dla tych, którzy chcą zobaczyć zmiany w swojej sylwetce jak najszybciej.

Cellulit – Nasz wróg numer jeden

Cellulit jest pojęciem dobrze znanym kobietom na całym świecie. Choć powszechnie uważany jest za problem osób zmagających się z nadprogramowymi kilogramami, w rzeczywistości dotyczy również osób utrzymujących odpowiednią wagę, bez względu na ich wiek. Jedno można przyznać na pewno – cellulit jest głównym wrogiem kobiet, dotykającym aż 80% wszystkich z Nas.

Cellulit, wyglądem przypominający skórkę pomarańczy, stanowi główny problem natury estetycznej, niejednokrotnie spędzając sen z powiek wielu kobiet. Z uwagi na różnice podłoża, na którym występuje, wyróżniamy dwa rodzaje cellulitu:

  • Cellulit wodny (twardy) – Powstaje w wyniku gromadzenia nadmiaru wody i toksyn w tkankach podskórnych, czego następstwem jest rozrost oraz nierównomierne rozmieszczenie lipidów. Stanowi problem wśród osób utrzymujących możliwie stałą wagę.
  • Cellulit tłuszczowy (miękki) – Jak sama nazwa wskazuje, przyczyną jego powstania jest rozrost komórek tłuszczowych, co skutkuje powstaniem grudek, które uciskając naczynka, uniemożliwiają sprawne usuwanie nadmiaru wody i toksyn z tkanek podskórnych. Najczęściej spotykany jest wśród osób mało aktywnych fizycznie oraz kobiet, które w krótkim czasie straciły dużo na wadze.

Sprzymierzeńcy w walce o wymarzoną sylwetkę

Sposobem na właściwe i trwałe pozbycie się skórki pomarańczowej, jest rozbicie tworzącej ją tkanki tłuszczowej, znajdującej się w głębszych warstwach skóry. Jedną z najskuteczniejszych form usunięcia cellulitu jest masaż, którego zadaniem jest pobudzenie systemu limfatycznego i ujędrnienie skóry. Możemy poddać się zabiegom wykonywanym przez specjalistkę bądź wykonać je samodzielnie, w domowym zaciszu.

Prawidłowo wykonany zabieg antycellulitowy, mający na celu rozbicie niechcianej tkanki tłuszczowej, składa się z 5 kroków:

  1. Woda – Częste picie wody nie tylko odpowiednio nawodni Nasz organizm, ale także pomoże usunąć nadmiar komórek tłuszczowych i toksyn, sprzyjających powstawaniu cellulitu. Co więcej, pijąc wodę, nie odczuwamy głodu między posiłkami, co skutecznie zapobiega podjadaniu oraz sięganiu po słodkie, często niezdrowe przekąski.
  2. Dieta – Nie od dziś wiadomo, że słodycze i gotowe dania nie sprzyjają pięknej sylwetce. Zamiast nich, powinnyśmy sięgać po zdrowe przekąski, w tym warzywa zawierające chlorofil, który oczyści układ pokarmowy, poprawiając trawienie, a tym samym pomoże w utrzymaniu prawidłowej masy ciała.
  3. Aktywność fizyczna – Nikogo nie powinno zdziwić to, że aktywność fizyczna sprzyja odchudzaniu. Zatem, jeśli cellulit jest skutkiem tkanki tłuszczowej, ćwiczenia pomogą się jej pozbyć.
  4. Peeling – Regularnie wykonywany peeling ciała nie tylko świetnie poradzi sobie z usunięciem martwego naskórka, ale także skutecznie wygładzi skórę. W zniwelowaniu skórki pomarańczowej doskonale sprawdzi się peeling kawowy. Dzięki składnikom odżywczym zawartym w kawie, peeling kawowy wykazuje pozytywny wpływ na krążenie, co sprawia, że skóra staje się jędrniejsza i bardziej elastyczna.
  5. Balsam/masło –W skutecznej walce z cellulitem pomogą Nam balsamy i masła o działaniu nawilżającym. Dzięki zawartości wielu substancji odżywczych, witamin i minerałów, korzystnie wpływają na poprawę metabolizmu skóry, co skutkuje poprawą jej elastyczności.

Zobacz więcej

BRAK NA STANIE
BRAK NA STANIE
BRAK NA STANIE
-25%
BRAK NA STANIE
BRAK NA STANIE

Redaktor PerfumeriaPrestige.pl

wszystkie posty autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola to marki.